mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec Nošovice > Aktuality

Aktuality


Nabídka pracovního místa ve Vyšních Lhotách

Výběrové řízeníPozvání na jarní koncert do Dobré

Datum konání: 16. 5. 2018

Pozvánka pro tisk.jpg

 Chata Prašivá zve

Datum konání: 7. 4. 2018

Cestovatelská promítání na Prašivé.

 

Již druhým rokem se pravidelně v chatě Prašivá konají oblíbené a hojně navštěvované cestopisné besedy s promítáním. A chataři již naplánovali další termíny na příští období, kam jste srdečně zváni.

Vstupné je tradičně dobrovolné a veškerý zisk bude věnován na obnovu historické chaty Prašivá.

 

7.dubna od 18:00 – beseda „Dánskem na kolech“

 

Promítá cyklorodinka Berkových

Na pátou a zatím nejdelší cestu s našima prckama jsme se rozhodli vydat do Dánska. Najeli jsme 1800 kilometrů, během kterých jsme poznali pobřeží Jutského poloostrova, spoustu úžasných lidí a zažili, jak nevypočitatelné může být zdejší počasí. O tomto dobrodružství bychom Vám rádi vyprávěli

 

Termíny dalších akcí

 

 

 

 Nadační Fond Hyundai - vyhlášení grantového kola 2018

Nadační Fond Hyundai - vyhlášení grantového kola 2018

Zobrazte si tento email ve webovém prohlížeči

Vážení přátelé,

po roce se opět rozjíždí další grantové kolo Nadačního fondu Hyundai.
Neváhejte přicházet se zajímavými projekty! Třeba právě ten Váš bude podpořen!
Grantovou výzvu administruje Nadace OSF

Od pondělí 19.3. mohou organizace, spolky či obce na Frýdeckomístecku, Novojičínsku a Karvinsku žádat o finanční podporu u Nadačního fondu Hyundai. Fond letos opět plánuje podpořit projekty nebo organizace, které  zapojí veřejnost do dění ve svém okolí a podpoří ochranu životního prostředí. Posílejte své žádosti do 16. 4. 2018. 

 

 

 

 

V roce 2017 podpořil Nadační fond Hyundai v regionech 12 takových projektů

Hodně štěstí přeje,
tým Nadačního fondu Hyundai
 

 

 

© 2018 Nadace Open Society Fund Praha

Hradecká 18

Praha 130 00

Česká republika


nfh@nfh.cz / www.nfh.cz / www.osf.cz

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Twitteru

Sledujte nás na Youtube

Sledujte nás na Google Plus

Odhlášení

Email Marketing Powered by MailChimpNabídka pracovního místa

Obec Nižní Lhoty

Nižní Lhoty 71

739 51  Dobrá

 

 

Nabídka pracovního místa – obsazení místa „pracovník údržby obce“

 

 

Obec Nižní Lhoty hledá pracovníka pro údržbu obce s nástupem od dubna 2018, případně dle dohody. Jedná se o zkrácený úvazek. Bližší informace na Obecním úřadě v Nižních Lhotách, případně telefonicky na tel. č. 724 180 638.

 

 Radegast lidem - nový ročník grantového programu

Pivovar Radegast vyhlásil nový ročník svého grantového programu Radegast lidem, letos rozdělí organizacím 1,4 milionu korun.

 

Nošovice, 26. března 2018    Od dnešního dne se mohou organizace ucházet o finanční podporu pro své projekty na podporu regionu. Nošovický pivovar každoročně rozděluje prostředky mezi organizace, které se chtějí podílet na zvelebení beskydské krajiny, péči o ní a zlepšování veřejného života.  Letos rozdělí mezi neziskové organizace na Ostravsku, Frýdecko-Místecku, Vsetínsku, Karvinsku a Novojičínsku částku 1,4 mil. Kč. Organizace mohou přihlašovat své projekty do 11. května prostřednictvím portálu www.grantYS.cz.

 

„Jsem moc rád, že se nám daří již více než šestnáct let pomáhat regionu, ve kterém jsme doma. Vždy jsme podporovali místní neziskové organizace, které mají zajímavé projekty a chtějí zlepšit životní prostředí, podpořit turismus nebo se starat o záchranu kulturních památek,“ říká manažer nošovického pivovaru Ivo Kaňák.

 

Grantový příspěvek z programu Radegast lidem bude přidělen organizacím, jejichž projektové žádosti vyhodnotí hodnotící komise jako nejpřínosnější pro region. Lidé pak budou moci v průběhu června a července na webových stránkách pivovaru hlasovat a vybírat nejsympatičtější projekty. Tři organizace s nejvyšším počtem hlasů ve veřejném hlasování získají expertní audit své organizace, který jim pomůže v dalším rozvoji. Organizace, která získá nejvíce hlasů veřejnosti získá navíc ještě 50 tisíc korun.

 

Neziskové organizace mohou posílat své projektové žádosti prostřednictvím portálu www.grantYS.cz od 26. března do 11. května tohoto roku. Slavnostní vyhlášení podpořených projektů a předání symbolických šeků proběhne 1. září na Radegast Dni. Na realizaci svých projektů mají organizace rok, od 1. září 2018 do 31. srpna 2019. Do programu se mohou hlásit spolky, obecně prospěšné společnosti, církevní instituce, ústavy a příspěvkové organizace registrované v České republice.

 

Od začátku fungování grantového programu podpořil pivovar desítky projektů částkou více než 30 milionů korun. Loni směřovaly grantové příspěvky například na obnovu podmáčených lokalit a záchranu vzácných druhů rostlin a živočichů v podhůří Radhoště, na rekonstrukci Maměnky či na projekt „Zvláštní vlaky do pivovaru Radegast“.

 Zápis dětí do 1. třídy

Datum konání: 10. 4. 2018

Bez názvu.png

Kritéria přijetíCHARITA FRÝDEK-MÍSTEK nabízí své služby

Leták do tiskovin.jpg

 Harmonogram sběru nebezpečného opadu v obci

Datum konání: 5. 5. 2018

Harmonogram sběru nebezpečného odpadu

Sběr nebezpečného odpadu se uskuteční v sobotu 5. května 2018:

Nošovice      Hotel Nošovice                    08.00 – 08.30 hod.

Nošovice      u obecního úřadu                08.40 – 08.55 hod.

Nošovice      Radegastův šenk                09.05 – 09.20 hod.

Mezi nebezpečné odpady patří: mazací a motorové oleje, olejové filtry, tonery, použité obaly od postřiků a jiné chemikálie, zbytky barev, laků a ředidel, autobaterie, prošlé nepotřebné léky. Dále rozbité či rozebrané televizory, monitory, obrazovky, rádia, počítače, lednice, mrazničky, sporáky, pračky. Zpětný odběr elektrozařízení – pouze kompletní – nerozebrané!!! (lednice, mrazničky, sporáky, pračky, mikrovlné trouby, fritovací hrnce, varné konvice, vařiče, myčky nádobí, vysavače, žehličky, váhy, zářivky, výbojky, monitory, tiskárny, televizory, rádia, videorekordéry, telefony a ostatní domácí spotřebiče).

Přistavení velkoobjemových kontejnerů plánujeme od 23. dubna 2018.Komentované prohlídky - pozvání

Datum konání: 24. 3. 2018 - 20. 10. 2018

TZ_Komentované prohlídky Frýdku≈Místku odstartují netradiční velikonoční prohlídkou. Víte, proč chodíme třeba na šmigrust?

 

Frýdek-Místek, 19, března 2018 - Velikonoce jsou vrcholem a nejdůležitějším obdobím církevního roku. Je s nimi rovněž spojena řada rituálů a zvyků, které se odehrávaly v rodinách, na vesnicích i ve městech. Pojďte si je společně s Turistickým informačním centrem Frýdek-Místek připomenout v sobotu 24. března 2018.

 

Společně s historikem Petrem Juřákem, který nás velikonočně laděnou procházkou historickou částí Místku provede, si přiblížíme již mnohdy zapomenuté lidové obyčeje a symboly Velikonoc. Víte třeba, co je Popeleční středa? Co znamená Květná neděle, proč zvony odlétají do Říma nebo proč vlastně chodíme na šmigrust? To je jen pár otázek, jejichž odpovědi se dozvíme v průběhu dvouhodinového povídání.

 

„Komentovaná prohlídka začne v sobotu 24. března v 9.00 hodin na místeckém náměstí Svobody, kde se v minulosti konaly týdenní i výroční trhy a bylo místem setkávání obyvatel města. Odtud se vydáme k nejstaršímu místeckému kostelu sv. Jakuba, navštívíme i kostel Všech svatých, který byl postaven v 1. polovině 18. století jako poděkování za záchranu před morem. Poslední zastávkou bude další významný místecký kostel, a to konkrétně kostel sv. Jana a Pavla,“ přibližuje trasu prohlídky ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná. 

 

Akce se pořádá zdarma, koná se za jakéhokoliv počasí a je určena všem bez rozdílu věku.

 

Další komentované prohlídky města v roce 2018:

24.03.2018, 9:00        Velikonoční průvodce

14.04.2018, 9:00        Nádherné stopy historie

28.04.2018, 9:00        /Ne/zapomenutý Frýdek

26.05.2018, 9:00        Po stopách frýdlantské litiny a smaltu (místo konání: Frýdlant n. O.)

22.09.2018, 9:00        100 let Frýdku-Místku

06.10.2018, 9:00        Po stopách textilek

20.10.2018, 16:00      Tajemství frýdeckého hřbitova

 

 

Další akce na vítání jara ve Frýdku-Místku a okolí najdete na webových stránkách Turistického informačního centra Frýdek-Místek, p.o. – www.visitfm.cz.   

 

 

 

Kontakty:

 

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p.o.,
tel. 558 436 887, e-mail:
talavaskova.lucie@beskydy-info.cz

 

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@beskydy-info.cz