Vyhledat v textu

Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
Nošovické slavnosti
25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Radegast lidem: veřejnost rozhodne o bonusové prémii pro nejsympatyčtější projekt

Radegast lidem: veřejnost rozhodne o bonusové prémii pro nejsympatyčtější projektDatum konání:
31.7.2018

Radegast lidem: veřejnost rozhodne o bonusové prémii pro nejsympatičtější projekt

 

Nošovice, 11. června 2018 Nošovický pivovar letos podpoří šest projektů zaměřených na podporu turismu a péči o beskydskou přírodu. Pivovar v rámci svého grantového programu Radegast lidem rozdělí na realizací projektů celkově částku 1,4 milionu korun. Veřejnost nyní rozhodne, který projekt získá navíc bonusovou prémii 50 tisíc korun, hlasovat lze na webových stránkách www.radegastlidem.cz až do 31. července 2018.

Letos je program Radegast lidem zaměřen na péči o přírodní bohatství a udržitelný turismus v Beskydech. Zkvalitnění čistění odpadních vod z chat a budov na vrcholu Lysé hory, obnova skautské kamenné mohyly Ivančena pod vrcholem Lysé hory, přestavba hlavního vchodu do chaty Prašivá či péče o horské louky a prameniště na Radhošťském hřebeni - to jsou některé z šesti projektů, které vyhodnotila grantová komise jako nejpřínosnější. Na realizaci svých projektů mají vítězné organizace rok, od 1. září 2018 do 31. srpna 2019.

 

Z bezmála tří desítek přihlášených projektů, které se nám letos sešly, je vidět, že zájem a chuť zvelebit beskyskou krajinu i zlepšovat život obyvatel je velký. Jsme rádi, že péči o přírodní bohatsví Beskyd a podpoře turismu pivovar Radegast může dlouhodobě napomáhat,“ říká manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Od začátku fungování grantového programu podpořil pivovar desítky projektů částkou už více než 30 milionů korun. Loni směřovaly grantové příspěvky například na obnovu podmáčených lokalit a záchranu vzácných druhů rostlin a živočichů v podhůří Radhoště nebo na rekonstrukci kotelny v horském objektu Maměnka na Pustevnách.

Veřejnost může podpořit jeden z šesti projektů přidělením hlasu na webových stránkách www.radegastlidem.cz. Tři organizace s nejvyšším počtem hlasů získají expertní audit své organizace, který jim pomůže v dalším rozvoji. Organizace, která získá nejvíce hlasů veřejnosti obdrží navíc bonus ve výši 50 tisíc korun. Hlasování končí 31. července 2018. O tom, kdo prémiovou částku z programu získá bude jasno v září 2018. Vítěz veřejného hlasování bude jako již tradičně oznámen na Radegast dni, který se letos koná 1. září.

 

Vybrané projekty, které postupují do veřejného hlasování:

  • Završení obnovy skautské mohyly Ivančena pod vrcholem Lysé hory
  • Kvalitnější čištění odpadních vod z chat a budov stojících na vrcholu Lysé hory
  • Nový dřevěný vstup do chaty Prašivá
  • To, co hlídá Radegast aneb ochrana ohroženého biotopu v Beskydech
  • Přístřeší pro akce Ledové a Dřevěné sochy na Pustevnách
  • Výletní vlaky do pivovaru Radegast