IMG

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Nechte si vyprávět příběh vánoc

Nechte si vyprávět příběh vánocDatum konání:
14.12.2022

 

Zažij příběh Vánoc - plakát.jpg

Nechte si vyprávět příběh Vánoc

K Vánocům již neodmyslitelně patří vánoční komentovaná prohlídka Frýdku-Místku.  Vydejte se s Turistickým informačním centrem Frýdek≈Místek ve středu 14. prosince za příběhem Vánoc, díky kterému si připomenete vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou sváteční atmosféru. 

Příběh Vánoc začne průvodce vyprávět na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Odtud budou vaše kroky směřovat do kostela sv. Jana Křtitele a následně do kostela sv. Jošta. Finále prohlídky bude patřit národní kulturní památce a jediné bazilice v Moravskoslezském kraji, kde vás na vánoční vlnu naladí malí hudebníci ze Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku. 

V průběhu vánoční prohlídky se dozvíte, co jsou to liturgická období, advent, co znamenají jednotlivé adventní neděle, v čem mají původ betlémy, vánoční stromy, koledy a jiné symboly Vánoc. Chybět nebude ani vyprávění o tom, jak se v minulosti slavily Vánoce u nás
na Frýdeckomístecku.

Na prohlídku je nutná rezervace předem na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku a v Místku. Cena činí 80,- Kč, s Beskydy Valašsko Card získáváte výhodu 20 %.

Sraz bude v 15.30 hodin v TIC ve Frýdku na Zámeckém náměstí, časová náročnost prohlídky je
1,5 – 2 hodiny.

Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o.,
tel. 733 122 472, e-mail:
talavaskova.lucie@ticfm.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@ticfm.cz