mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec Nošovice > Aktuality > Máte zelenou na výměnu kotle

Máte zelenou na výměnu kotleDatum konání:
27.1.2014
Datum ukončení:
11.3.2014

Moravskoslezský kraj  MÁTE ZELENOU od 2. 1. 2014

Stop výdajům za topení. Přpravte se na výměnu kotle. Rozjeďte se pro dotaci.

Cílem dotačního programu je snížení úrovně znečištění ovzduší v Moravskoslezském kraji, kde je silné  zatížení znečišťujícími látkami pocházejícími z průmyslu, dopravy a malých spalovacích zdrojů v domácnsotech.

TOPTE EKOLOGICKY

Domácí topeniště mají až třetinový podíl na znečištění ovzduší v kraji, přestože tuhými palivy zde topí pouze cca 13 % domácností. Dle emisních bilancí ČHMÚ bylo v roce 2010 z domácností v Moravskoslezském kraji vypuštěno více než 1 tis. tun tuhých znečišťujících látek.

Zavedením tohoto dotačního programu se předpokládá snížení vysoké zátěže obyvatel zapříčiněné právě znečišťujícími látkami z lokálních topenišť.

V domácích kotlích na tuhá paliva lidé často spalují nekvalitíní paliva případně i odpady.

TOPTE MODERNĚ

Automatické podavače optimalizují množství a způsob využití paliva. Díky samostatnému a průběžnému zásobování kotle vzniká menší množství znečišťujících látek, neboť většina těchto látek je genrována právě při zahájení procestu spalování.

TOPTE ÚSPORNĚ

Seznam podporavných kotlů je průběžně aktualizován Státním fondem životního postředí ČR a je k dispozici na http://www.sfzp.cz// .

Výše dotace činí 15 - 60 tis. Kč /na jeden kotel

Toto je právě částka, která je rozdílem mezi pořizovací cenou za moderní kotel a cenou za běžný, technologicky zastaralý odhořívací nebo prohořívací kotel. Nový kotel na uhlí nebo uhlí a biomasu s plně automatickým plněním musí spoňovat minimálně podmínky emisní třídy 3 ČSN EN 303-5 a nesmí umožňovat ruční přikládání.

Ukončení příjmu žádostí: 30. 6. 2014.

 

Informace


26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Návštěvnost stránek

294424