mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec Nošovice > Aktuality > Historickým vlakem do pivovaru v Nošovicích

Historickým vlakem do pivovaru v NošovicíchDatum konání:
30.9.2017

 

foto_Historický vlak do pivovaru Radegast.JPG

Tip na víkend: Historickým vlakem do pivovaru v Nošovicích

 

Přijeďte poslední zářijovou sobotu mimořádně vypraveným vlakem přímo na prohlídku pivovaru Radegast. Během dvouhodinové prohlídky zjistíte, jak se pivo vaří, prohlédnete si jednotlivé provozy a ochutnáte pivo Radegast přímo v pivovarské věži

 

První vlak vyjíždí 30.9. z Ostravy-střed v 9:00 hodin a druhý v 11:30 hodin. Další zastávky jsou v Ostravě-Kunčicích, ve Vratimově a Frýdku Místku. Vlak bude veden motorovým vozem řady M152.0 a ve vlaku bude zajištěno občerstvení formou roznášky. K veselé atmosféře přispěje i hudební doprovod. Kapacita jednoho vlaku je 100 míst. Součástí jízdenky je exkurze do pivovaru Radegast.

Jízdenky na vlak, jejichž součástí je i prohlídka pivovaru, je nutné si rezervovat předem na: www.slezskyzeleznicnispolek.cz.

 

Tento netradiční zážitek je realizován díky nadačnímu příspěvku z grantového programu Radegast lidem. Do konce letošního roku a v průběhu příštího roku tak bude moci příjemce grantu, Slezský železniční spolek, vypravit do nošovického pivovaru celkem devět historických vlaků.

 

Jízdu mimořádným rychlíkem z Ostravy do Mutěnic na Burčákový pochod si pak můžete užít v sobotu 14. října.

 

V letošním roce získalo na realizaci projektů, jejichž cílem je péče o přírodní bohatství a udržitelný turismus v Beskydech, nadační příspěvek z programu Radegast lidem 5 organizací, jejichž nápady vyhodnotila grantová komise jako nejpřínosnější. Letos grantový program Radegast lidem rozdělil v regionu vybraným projektům již 1,5 mil. Kč.

Projekt „Zvláštní vlaky do pivovaru Radegast v Nošovicích“ získal letos nejvíce hlasů veřejnosti v hlasování o bonusovou prémii.


21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

Návštěvnost stránek

293652